Zlatovská 17,Trenčín , mobil: +421 905 633 171
FotoStory.sk PEČIATKY

Čiernobiela alebo farebná? Myslite ekologicky, tlač môže byť aj zelená

Dnes, viac než kedykoľvek predtým, stojíme tvárou v tvár ekologickým otázkam. Týka sa to nielen domácností alebo, naopak, priemyslu, ale taktiež života v kancelárii. V Doofisu sa ako silný partner našich klientov snažíme upevňovať nielen vedomie o možnostiach zelenej tlače, ale taktiež priamo ovplyvňovať ekologickejší prístup k reprografickým službám. Hoci už od jednej malej tlačiarne v kancelárii začínajúcej firmy.

Pýtate sa ako?

 

Ekologická tlač začína u vás. V momente, kedy hľadáte nové zariadenie do kancelárie

Prvým krokom je výber tlačiarne či multifunkcie, ktorá bola sama vyrobená spôsobom zohľadňujúcim environmentálne postupy. Dôkazom je množstvo medzinárodných ocenení a fakt, že ak sa tak ešte náhodou nestalo, o značke Sharp v spojení s ekológiou budete ešte určite počuť.

Čiernobiela alebo farebná? Myslite ekologicky, tlač môže byť aj zelenáo | DOOFISU.SKzdroj: www.sharp.sk

 

Ako prispieva k udržateľnosti a ochrane životného prostredia tlačiareň, bez ktorej si život v office neviete ani predstaviť? Skôr, než sa rozhodnete zariadenie do svojej kancelárie alebo firmy kúpiť, a navyše ste ešte aj fanúšikom ekologických riešení, prečítajte si, prečo by mala byť značka Sharp vašim favoritom pri rozhodovaní sa

 

Zelené elektrárne – kolísky života, kde sa zrodila ekologická tlač Sharp-u

Spoločnosť Sharp sama o sebe v stratégii o ochrane životného prostredia deklaruje, že je ekologickou spoločnosťou. Vedeli ste, napríklad, že práve televízor tejto značky nadobudol ako prvý EU ekoznačku? Alebo že prvý produkt, od ktorého je názov Sharp odvodený – ceruzka Ever Sharp, niesla známky udržateľnosti vďaka tonám ušetreného dreva už omnoho dávnejšie?

Čiernobiela alebo farebná? Myslite ekologicky, tlač môže byť aj zelenáo | DOOFISU.SKzdroj: www.sharp.sk

 

Odvtedy však Sharp postúpil míľovými krokmi a vďaka enviromentálnej stratégii predstavenej v roku 2004 získavajú ich multifunkčné zariadenia množstvo eko ocenení, týkajúcich sa nielen dizajnu a funkčnosti, ale aj výroby. 

 

Miesta, kde väčšina tlačiarní a multifunkcií uzrie svetlo sveta sa nazývajú zelené továrne. Tie sú od roku 2003 podrobené neustálej prísnej vnútornej kontrole. Hodnotenie tovární je založené na bodoch, akými je napríklad recyklácia dažďovej vody alebo veľmi detailné triedenie odpadu a následná recyklácia

 

Titul super zelená továreň si odniesla japonská továreň Kameyama. Vďaka jednému z najväčších fotovoltických systémov na svojej streche si dokáže vyrobiť drvivú väčšinu energie na svoje fungovanie. Skvelý progres v environmentálnom prístupe k výrobe dosiahla aj francúzska fabrika v Alsasku, kde využitím nového druhu lepenky znížili objem a teda i hmotnosť balenia rádovo u všetkých vyrobených zariadeniach. To sa premietlo do zníženia nárokov na prepravu a teda i spotrebných látok – benzínu.

 

V zelených továrňach sa vyrábajú zelené produkty. Pre každodennú ekologickú tlač v kanceláriách po celom svete

Výsledkom výroby, ktorá spája najmodernejšie technológie, no pritom nezabúda na prírodu, sú zariadenia a produkty, ktoré spoločnosť Sharp nazýva, ako inak, zelenými (green products). Ich vývoj a celý proces vzniku, od nápadu cez dizajn a vyhotovenie, musí byť v súlade so smernicami a normami, ktoré sa rok čo rok sprísňujú. 

 

Aj vďaka tomu tlačiarne a multifunkcie z dielne Sharp:

  • šetria energiu
  • sami energiu vytvárajú
  • šetria zdrojmi na výrobu (premyslený dizajn)
  • sú recyklovateľné
  • sú bezpečné (neprodukujú negatívne vplývajúce látky na okolie)
  • sú likvidovateľné 
  • sú vyrobené z už zrecyklovaných materiálov

 

Čiernobiela alebo farebná? Myslite ekologicky, tlač môže byť aj zelenáo | DOOFISU.SKzdroj: www.sharp.sk

 

Vďaka ekologickým snahám a enviromentálnej stratégii, ktorú značka Sharp rozvíja v podstate už od svojho vzniku, má možnosť vniesť viac zelenej do zamestnania každý, kto si do kancelárie tlačiareň alebo multifunkčné zariadenie Sharp zadováži. Avšak k tomu, aby sa zoptimalizovali i náklady na vytlačenie čo i len jednej strany, je potrebné dôkladne zanalyzovať a zvážiť potreby tlače, ktoré sú v každom office rozdielne.

Práve v tomto bode vám v Doofisu radi podáme pomocnú ruku a vytvoríme vám Stratégiu tlače v Office na mieru, ktorá prispeje ku kvalitnejšiemu životu vo vašom office.

 

MÁM ZÁUJEM O STRATÉGIU TLAČE ZDARMA