Zlatovská 17,Trenčín , mobil: +421 905 633 171
FotoStory.sk PEČIATKY

Leto v offise si treba naplánovať. Poradíme vám ako na to!

 

Cítite to? 

Leto už naplno dorazilo určite aj k vám… Väčšina si možno prečíta tieto riadky práve na dovolenke alebo vo chvíli, kedy očami posúva dni v kalendári. Sú však aj takí, ktorí sa pri odpovedi na otázku “kam plánujete ísť tento rok na dovolenku” iba obšívajú a väčšinou odpovedajú neisto. 

Ak patríte medzi nich, a stále nemáte s tohtoročným letom žiadne plány, je tento článok určený práve pre vás. Jasne vám načrtne, akým smerom by sa mali uberať.

 

Letná dovolenka nie je výmysel

Možno ste si všimli, že v poslednom období mnohí kolegovia či priatelia cestujú za relaxom a slnečnými lúčmi v netradičnom období. Januárové Thajsko či marcové Bali znejú síce neuveriteľne atraktívne, no čosi tomu chýba, nemyslíte? Majú alzovské letné Vianoce tú správnu šťavu? 

Správne tušíte, že spoločný menovateľ je práve chýbajúca atmosféra. Letný chill. Ten pocit, keď je naše telo nastavené na vysokú potrebu slnečných lúčov a dlhých letných večerov s obľúbeným mojitom v ruke, ten jednoducho neoklamete.

 

Kancelársky timing v lete

Aby ste však nenadobudli dojem, že dovolenka v trópoch počas našich zimných mesiacov nie je dobrým nápadom, vyvedieme vás z omylu. To podstatné, na čo sme sa v článku zamerali, je akési vnútorné nastavenie práve počas letných mesiacov.

Fakty hovoria za nás. Či chceme, či nie, pracovné tempo je o niečo ležérnejšie. A hoci vieme, že niektoré termíny jednoducho nepustia, už pri ich plánovaní je jednoduchšie, ak deadline navrhnete s dostatočnou “letnou rezervou”. Nie nadarmo sa totiž vraví, že v lete je uhorková sezóna. Svoje o tom vedia pracovníci vo výrobe, predajcovia ale i menežéri, majitelia firiem či freelanceri. Každý totiž ráta s tým, že v lete sú aj tak všetci na dovolenke

A presne tak by to malo byť. Každý z nás potrebuje aspoň na chvíľu poľaviť v pracovnom tempe a oddýchnuť si napríklad aj od neustále frfľajúceho kolegu alebo šéfa dívajúceho sa spoza nášho pleca.

 

Leto – ideálny čas, kedy dobiť baterky

Práve dostatočná miera relaxu a psychický reset pomáhajú k doplnenie energie na nasledujúce dlhé mesiace a najmä načerpaniu novej kreativity a nápadov. Teplé slnečné lúče, štebotajúce vtáky, osviežujúce vodné plochy a možnosť zbaliť sa v priebehu pár hodín a nasadnúť na prvé lietadlo alebo vlak kamsi do neznáma vytvárajú na to ideálne podmienky

 

Ešte stále váhate? 

Nuž možno ste ten typ, ktorý sa presvedčí až momente, keď zistí, že zohnať servisného technika k pokazenej tlačiarni nie je v júli také jednoduché, akoby ste čakali. Zrejme sa totiž niekde práve slní na pláži, kým vy šaliete v horúcom vzduchu medzi štyrmi stenami svojej kancelárie. 

Nezáleží na tom, či sa rozhodnete pre dovolenku na Slovensku, pri Jadrane alebo kdesi na druhej polovici zemegule. To podstatné je, využiť naplno všetky benefity, ktoré nám leto prináša a nastaviť sa na letný kancelársky režim. Aby vás v lete nič nevyviedlo z miery! 

A ak práve naozaj hľadáte spoľahlivý servis namiesto toho, aby ste ležali niekde pri pláži, pokojne sa obráťte na nás v DOOFISU.

 

ÁNO, POTREBUJEM SERVIS