Zlatovská 17,Trenčín , mobil: +421 905 633 171
FotoStory.sk PEČIATKY

Pokuty za eKasu sa odďaľujú

Šibeničný termín pre väčšinu podnikateľov prišiel opäť raz rýchlejšie, než všetci očakávali. Povinnosť zaviesť a používať systém eKasa od 1.7.2019 však trochu zvolňuje tempo a najmä prísne sankcie za jej nedodržanie.

Pokuty za eKasu sa odďaľujú

Za nedodržanie termínu vás nebudú ešte pokutovať

Ešte stále eKasu nemáte, čakáte na registračný kód alebo dodávateľa softvéru či zariadenia? V tom prípade si môžete tak trochu vydýchnuť. Keďže štát priznal nepripravenosť viacerých subjektov v rámci predpokladaného bezproblémového prechodu na online registračné pokladne, oddialili poslanci aj termín, kedy vás za nedodržanie povinností ohľadom nového systému môžu pokutovať. A to dokonca do 31.12.2019.

Pôvodný návrh, v rámci ktorého bolo požadované aj potvrdenie o zakúpení online registračnej pokladne však poslanci taktiež v hlasovaní zmiernili a túto podmienku vypustili.

eKasa hlási prvé problémy ešte pred jej riadnym zavedením

Pokuty za eKasu sa odďaľujú

Nový systém z dielne Finančnej správy SR, ktorý by mal uľahčiť spojenie s úradmi, napríklad v záťažovom období daňových priznaní, má za úlohu zjednodušiť aj každodenné úkony, ktoré museli dosiaľ subjekty v rámci účtovných procesov vykonávať. Denná uzávierka by sa tak mala stať čoskoro minulosťou, pretože všetky úkony budú v rámci systému eKasa prepojené priamo na systém Finančnej správy. Viac o výhodách a celom systéme si môžete prečítať na našom blogu v jednom zo starších článkov.

I napriek dostatočne dlhému prípravnému obdobiu na prechod na nový systém, ktorý napríklad účinne funguje aj v susedných Čechách, sa žiaľ nepodarilo zabezpečiť riadne zásobenie trhu so samotnými zariadeniami či bezproblémovým fungovaním softvéru. Aj tieto faktory sa totiž podpísali na tom, že i napriek snahe podnikateľov nebolo v určitých prípadoch možné zákonný termín dodržať.

Ak patríte k tým, ktorým sa eKasu z akéhokoľvek dôvodu ešte nepodarilo vyriešiť, neváhajte a kontaktujte nás . Z ponúkaných možností nájdeme a poradíme presne to, ktoré bude pre vaše podnikanie to najlepšie. Overená O2 eKasa, VRP – virtuálna registračná pokladňa či iný dodávatelia ponúkajú široké možnosti, v ktorých vám pomôžeme zorientovať sa.

 

POTREBUJEM POMôCŤ S EKASOU